2014

01.11.2014 20:53

Další sezóna nám již skončila a my, Mažoretky Pusinky, bychom se chtěly s vámi všemi podělit se všemi zážitky a úspěchy, které jsme měly tu čest v uplynulé sezóně získat a prožít.

První velká soutěž našeho školního roku bylo základní kolo 2. ročníku soutěže asociace IMC, které se konalo v nedalekých Ivančicích. Soutěžily jsme zde se sólovými, duovými i skupinovými formacemi v různých věkových kategoriích. Některé z nás byly také ocenění krásnými lesklými kovy a drobnými cenami:

·         1. místo – Sólo baton, Kadetky – Adéla Valešová

·         2. místo – Sólo baton, Junior – Adriana Doležalová

·         3. místo – Sólo baton, Junior – Lucie Sochorová

·         1. místo – Sólo baton, Senior – Kateřina Semerádová

·         3. místo – Sólo baton, Senior – Nikola Valešová

·         3. místo – Duo baton, Junior – Adriana Doležalová a Viktorie Halačková

·         1. místo – Duo baton, Senior – Michaela Čejková a Nikola Valešová

·         3. místo – Duo baton, Senior – Martina Ondrovičová a Kateřina Semerádová

·         2. místo – Skupina, Děti – Pusinky 3

·         1. místo – Skupina, Junior – Pusinky 2

·         1. místo – Skupina, Junior – Pusinky 1

Druhou a zároveň poslední velkou událostí sezóny byla naše každoroční vánoční besídka, která nám uzavírá kalendářní rok a otevírá nám brány do roku nového. Během asi zhruba hodinky máte možnost nahlédnout, co všechno jsme se za celý rok naučily, a to jak ve skupinových vystoupeních, tak i v sólových a duových formacích. Každoročně také připravujeme pro všechny diváky speciální bonus, který celou besídku oživí a odhalí skryté talenty našich děvčat. Tento rok se určitě bude besídka konat znovu a jste na ni samozřejmě srdečně zváni.

Po úspěšném uzavření kalendářního roku jsme se přehouply do našich soutěžních kolejí. První velká soutěž se uskutečnila v Mohelnici v měsíci únoru a bylo to Mistrovství České republiky ve twirlingu (pro laiky: gymnastika a tanec s hůlkou). Mistrovství se zúčastnilo pět našich děvčat, která cvičila ve výkonnostních kategoriích B (středně pokročilí) a C (začátečníci). Svou píli také některé proměnily v krásné umístění:

·         1. místo – Rytmické taneční duo, Junior starší C – Erika Slámová a Karla Zelinková

·         2. místo – Rytmické taneční duo, Junior starší C – Kateřina a Tereza Semerádovy

·         4. místo – Rytmické taneční sólo, Junior starší C – Michaela Čejková

·         4. místo – Rytmické taneční sólo, Senior B – Kateřina Semerádová

Po krásném zahájení nové sezóny jsme pilně trénovaly na další soutěžní událostí. Další v pořadí bylo Mistrovství Moravy a Slezska sól a duí, které se konalo v Hluku a my, mažoretky Pusinky, jsme měly nemalé obsazení ve všech věkových kategoriích i disciplínách. Získaly jsme zde opět nespočet umístění a postupů na Mistrovství České republiky:

·         I. VICEMISTR Moravy a Slezska – Sólo klasická mažoretka, Děti – Barbora Bojanovská

·         II. VICEMISTR Moravy a Slezska – Sólo klasická mažoretka, Junior mladší – Adriana Doležalová

·         MISTR Moravy a Slezska – Sólo klasická mažoretka, Junior starší – Nikola Valešová

·         I. VICEMISTR Moravy a Slezska – Sólo klasická mažoretka, Junior starší – Karla Zelinová

·         II. VICEMISTR Moravy a Slezska – Sólo klasická mažoretka, Junior starší – Erika Slámová

·         1. místo – Sólo s hůlkou a rekvizitami, Senior – Kateřina Semerádová

·         1. místo – Duo klasická mažoretka, Mini – Alena Desová a Edita Vysočanová

·         1. místo – Duo s hůlkou a rekvizitami, Mini – Alena Desová a Edita Vysočanová

·         MISTR Moravy a Slezska – Duo klasická mažoretka, Junior starší – Erika Slámová a Karla Zelinková

·         I. VICEMISTR Moravy a Slezska – Duo klasická mažoretka, Junior starší – Lucie Demčáková a Karolína Saláková

·         2. místo – Duo s hůlkou a rekvizitami, Junior starší – Kateřina a Tereza Semerádovy

Další velká událost bylo finálové kolo 2. ročníku soutěže asociace IMC, které se konalo opět v Dubňanech, kde jsme vystupovaly jak se sólovými, duovými i skupinovými formacemi. Finálového kola se tedy zúčastnila děvčata, která se kvalifikovala ze základního kola, které bylo již zmíněno a událo se na podzim. Děvčata bojovala jako lvice a nakonec si některá odvezla i krásná medailová umístění:

·         2. místo – Duo baton, Senior – Martina Ondrovičová a Kateřina Semerádová

·         3. místo – Duo baton, Senior – Michaela Čejková a Nikola Valešová

·         1. místo – Skupina, Senior – Pusinky 1

Dále nás také čekalo Mistrovství České republiky sól a duí, což je pokračování soutěže, která se konala v Hluku, tj. Mistrovství Moravy a Slezska. Mistrovství České republiky se od nás zúčastnilo kolem dvaceti vystoupení a během tohoto klání děvčata získala nějaké ty cenné kovy, a také i méně oblíbená čtvrtá místa:

·         II. VICEMISTR České republiky – Sólo klasická mažoretka, Junior starší – Nikola Valešová

·         4. místo – Duo klasická mažoretka, Junior starší – Erika Slámová a Karla Zelinková

·         4. místo – Sólo s hůlkou a rekvizitami, Senior – Kateřina Semerádová

·         4. místo – Duo s hůlkou a rekvizitami, Junior starší – Kateřina a Tereza Semerádovy

Po absolvování všech těchto soutěží nás čekaly ty nejdůležitější a nejočekávanější soutěže skupin, na které trénujeme celý rok. Na těchto soutěžích vystupujeme ve dvou disciplínách, a to pochodové defilé, kde děvčata pochodují za zvuků dechové hudby a v patách jim je dechová kapela, a druhou disciplínou je pódiová formace, jejíž hudba a choreografie záleží ryze na vedoucích a týmech. Tento rok děvčata vystupovala se skladbami Don´t Stop me now (Pusinky 1), Hungarian (Pusinky 2) a Viva el amor (Pusinky 3).

První skupinovou soutěží v naší asociaci NBTA (National Baton and Twirling Asociation) bylo oblastní kolo konající se v Ostravě. Zde všechny tři skupiny převedly své nacvičené formace a odvezly si postupy na Mistrovství Moravy a Slezska do Hranic. Skupina Pusinky 3 se umístila na krásném 4. místě, Pusinky 2 získaly titul II. VICEMISTR oblasti a krásný bronzový pohár a skupina Pusinky 1 získaly 2. místo a krásný stříbrný pohár.

Již zmíněnou další soutěží bylo Mistrovství Moravy a Slezska v Hranicích, kterého se opět zúčastnily všechny tři naše skupiny. „Strávily jsme spolu opět krásný víkend a opět jsme o další kousíček stmelily kolektiv všech tří týmů a pořádně jsme si soutěž užily“, hodnotí soutěž jedna z mažoretek. Nakonec sice postup do vysněných Poděbrad na Mistrovství České republiky získala nejstarší skupina Pusinky 1, ale i tak děvčata nabrala mnoho zkušeností a věřím, že příští rok jedeme do Poděbrad všichni.

Poslední letošní soutěží je již zmiňované Mistrovství České republiky v krásném lázeňském městě Poděbrady. Vždy si tuto soutěž náležitě užíváme, jelikož tu mají snad nejlepší zmrzlinu v celé naší krásné rodné zemičce a hlavně tu na soutěži panuje přátelštější, nebo alespoň mně se zdá, atmosféra, ve které se daleko lépe cvičí. Po dlouhém a strastiplném boji, který nás stal mnoho sil, jsme nakonec dopochodovaly na krásné 4. místo, které považujeme za velký úspěch, jelikož jsme se přehouply do daleko starší a zkušenější kategorie, než jsme byly vloni, tudíž jsme se svojí prací za tento rok celkem spokojeni s výjimkou malých detailů.

Kdybych měla zrekapitulovat naši uplynulou sezónu, přirovnala bych ji ke klikaté cestě, která je místy hrbolatá a místy rovná. Sezónou nás provázely jak úspěchy, tak neúspěchy, krásné i špatné vzpomínky, ale dovolím si říct, že i když se neopakovaly tak obrovské úspěchy jako v loňské sezóně, podařily se nám navázat vzájemné přátelské vztahy a vytvořit něco jako naši druhou rodinu. Mažoretky nejsou jen krásným koníčkem, který doplňuje naše životy, ale jsou i srdcovou záležitosti, která se nás do konce života bude držet v našich vzpomínkách, a to jak v těch dobrých, tak i v těch špatných.

Teď trošku přeskočím na jinou vlnu a chtěla bych poděkovat všem, co nám pomáhají realizovat náš sen a podporují nás jak finančně, tak také duševně. Moc bychom všechny chtěly poděkovat obci Říčany, která nás velmi podporuje, také okolním vesnicím Domašov, Říčky, Rudka, nebo Veverské Knínice. Seznam těchto lidí by byl velmi dlouhý, my jsme ale všem opravdu moc vděční a ze srdce vám moc děkujeme, bez vás bychom nebyly tam, kde jsme. Děkujeme také rodičům a trenérkám Ivance Bergmanové a Martince Ondrovičové za to, že s námi mají natolik pevné nervy, že to s námi dávají tak dlouhou dobu a ještě mají vlásky krásné a bez šedin, čemuž se teda divím.

Na konec celého článku bych si dovolila dát takové malé kukátko do našeho dalšího školního roku, jelikož chystáme pár změn. Na soustředění, které proběhlo v předposledním týdnu měsíce srpna, se nám skupiny Pusinky 1 a Pusinky 2 sloučily do jedné skupiny, a tím vznikla nová skupina, čítající 24 členů, skupina Pusinky 3 zůstala beze změn na počtu členů beze změn. Nově otevíráme také novou skupinu malých začínajících mažoretek, jejichž trenérkou se po dlouhém vybírání stala již ostřílená mažoretka Michaela Čejková. Také trenérský post u skupiny Pusinky 3 se změnil a ujala se ho mažoretka Kateřina Semerádová a další trenérky Erika Slámová, Karla Zelinková a Lucie Demčáková se staly trenérkami sól a duí. Také určitě plánujeme již zmiňovanou prosincovou besídku, na kterou jste všichni srdečně zváni, a budeme rádi, když nás přijdete podpořit, moc vás všechny rády uvidíme. Budeme vás jistě o ní informovat.

To by bylo již asi všechno. Děkujeme všem, co si tento nekrátký článek přečetli až do konce, vážíme si veškeré vaší podpory. Děkujeme a přejeme vám všem krásné dny plné úsměvů, štěstí a všeho dobrého.