2012

23.09.2012 19:45

Rok 2012 jsme zahájili na Mistrovství České republiky ve twirlingu, které se konalo v Nymburku 11. – 12.2.2012.  Této soutěže se zúčastnila Katka Semerádová v disciplíně X-Strutt a Marťa Ondrovičová sólo na povinnou hudbu. Obě získaly titul II. Vicemistr a obě také v těchto disciplínách postoupily na Mistrovství Světa, které se konalo ve Švýcarském Neuchatellu. Tam děvčata odjela v období Velikonoc  4.-8.4.2012. Marťa i Katka tady nasbíraly mnoho zkušeností a myslím, že velmi dobře reprezentovaly Říčany, protože se umístily v té lepší polovině soutěžících.

Také bych ráda tady chtěla poděkovat několika lidem, organizacím a skupinám. Ráda bych poděkovala starostovi obce Říčany – Ing. Janu Studenému a také celému zastupitelstvu obce Říčany za to, že jsme mohli v Říčanech uspořádat postupovou soutěž Mistrovství Moravy a Slezska mažoretek, na které navazovalo Mistrovství České republiky a další soutěže. Velký dík za pomoc při samotném průběhu soutěže patří všem říčanským hasičům, kteří nám zajistili občerstvení, řídili dopravu apod. Další poděkování patří paní Stanislavě Volavé, které upekla famózní perníčky pro všechny účinkující a porotce. Nejlepší stravu za celý seriál soutěží Národního šampionátu mažoretek jsme měli na říčanské Hasičce, strava i ostatní služby byly bezkonkurenční, takže velký dík patří i celému kolektivu Hotelu Hasička a Martinovi Rolinkovi. Poděkovaní také za možnost ubytování soutěžících patří řediteli ZŠ – Mgr. Radovanu Křivánkovi. Velký kus práce také odvedly naše mažoretky při přípravách soutěže, včetně některých maminek. Ještě jednou moc děkuji všem za perfektní týmovou práci!

Zmíněné Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců a dvojic se konalo 21. – 22. 4. 2012 a byla to pro nás první letošní soutěž. Děvčata vybojovala mnoho medailových umístění, takže děkuji holkám za perfektní reprezentaci Říčan. V disciplínách sólo jsme získali pět medailí a ocenění:

·         I. Vicemistr – Tereza Semerádová – sólo s rekvizitou

·         II. Vicemistr – Kateřina Semerádová – sólo s rekvizitou

·         II. Vicemistr – Nikola Valešová – sólo klasická mažoretka

·         I. Vicemistr – Michaela Čejková - sólo klasická mažoretka

·         Mistr – Karla Zelinková - sólo klasická mažoretka

Za dua jsme získali ocenění čtyři:

  • II. Vicemistr – Martina Ondrovičová a Kateřina Semerádová – duo s rekvizitami
  • 1. místo – Michaela Čejková a Nikola Valešová - duo s rekvizitami
  • I. Vicemistr – Johana Cardová a Renata Ambrožová – duo klasická mažoretka
  • II. Vicemistr – Erika Slámová a Karla Zelinková - duo klasická mažoretka

Tato ocenění ve velké konkurenci proměnily Míša Čejková a Nikča Valešová v další titul:

  • I. Vicemistr České republiky – Michaela Čejková
  • MISTR České republiky – Nikola Valešová

 

V současné době máme již tři skupiny, a to přípravku, Pusinky 2. a Pusinky 1. Naše nejstarší a také nejzkušenější skupina se letos stala Mistry oblasti a Vicemistry Moravy. Mladší děvčata potom vybojovala titul II. Vicemistr oblasti.

                Když tedy připočítám ještě dvě perfektní umístění z twirlingového Mistrovství ČR (leden 2012), vybojovali jsme letos 15 nových titulů a umístění. Za těmito výsledky je cílevědomá práce našich mažoretek a jejich píle. Děkuji jim, za jejich úspěchy, protože když Nikči  Valešové hrála státní hymna při vyhlášení výsledků, protože se stala nejlepší sólistkou naší republiky (Mistryní ČR), nikdo z našeho týmu nezamáčkl slzu, ale všichni jsme plakali. Okamžiky ze soutěží jsou pro nás hnacím motorem, i když ne vždy je soutěž šťastná. Na Mistrovství ČR děvčata předvedla se skupinou ohromný výkon, ale bohužel jsme se umístili na 4. místě z celé republiky, výkony na 2. - 4. místě byly bodově shodné, ale bohužel dopadlo to takto. I tyto výsledky jsou pro nás motivací a víme, že stále je co zlepšovat, vždyť nikdo není dokonalý.

                Dalším nemalým úspěchem byla soutěž v Ivančicích 29.9.2012, kde jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže IMC (International Majorettes Competition). Do soutěže jsme jeli s osmi choreografiemi a odvezli jsme si hned sedm medailí. Mladší skupina Pusinky 1. obsadila první místo ve skupinách kadetek, Pusinky 2. obsadily zlatou příčku ve skupinách kategorie junior a dále jsme získlali dvě zlaté medaile za sóla a jednu bronzovou za sólo. Jedno zlato a jedno stříbro jsme pak vybojovaly za dua. Finále této soutěže se bude konat v květnu 2013 v Dubňanech u Hodonína.

 

                Mimo naše úspěchy, které jsou spíše třešničkou na dortu, jsme se zúčastnili také mnohých vystoupení, a to především na plesech v Brně a okolí.

                Další velkou akcí, kterou máme letos za sebou, byl galavečer soutěže Miss mažoretka roku 2012. I za tuto uskutečněnou akci patří velký dík celému zastupitelstvu obce Říčany a všem sponzorům. Především pak firmě S.M.Elektro, tedy manželům Smištíkovým, kteří naši soutěž podpořili a také agentuře Managerteam, kdy nás velmi podpořil pan Polanský se syny. Pánové zajišťovali rozšíření pódia, ozvučení akce, osvětlení a další potřebné. Velký dík vám všem.

Soutěž Miss mažoretka vznikla již před mnoha lety. Do soutěže vybírá porota šikovná a sympatická děvčata v průběhu celého národního šampionátu, který se konal ve 12-ti městech po celé České republice. V prvním kole bylo děvčat 80, z toho vybrala porota 20 a do finále se probojovalo pouze 12 nejšikovnějších a nejpůvabnějších dam.  Vybrané dámy se sjely do Říčan a od středy jsme secvičovali společné choreografie, módní přehlídku, navštívili jsme bazén a výřivku v hotelu Internacional apod.  Do finále se probojovala i naše členka Michaela Čejková, která se stala Miss Sympatie 2012. Závěrem našeho snažení byl již zmíněný galavečer, který se konal v Kulturním domě v sobotu 27.10.2012. Miss mažoretkou roku 2012 se stala Kateřina Felnerová z Moravské Třebové.  

                Když se ohlédnu zpět, sezóna 2012 pro nás byla tou nejúspěšnější v našem působení, ale spoustu práce máme před sebou. Sezóna 2013 již klepe na dveře a my se díky krásnému, nově zrekonstruovanému parketu můžeme dále zdokonalovat.

               

                I když jsem v uvozovkách vyrostla v Říčanech, nejsem a nikdy jsem nebyla občankou Říčan. O to více si cením toho, že můžu vést tak šikovná děvčata právě v Říčanech a můžeme reprezentovat obec dobrými výsledky. Kroužek nevznikl z mého rozmaru, ale kdysi před léty z důvodů velké chuti děvčat stát se mažoretkami. Ráda bych touto cestou i ostatním kroužkům v Říčanech popřála hodně štěstí do dalších sezón, protože i my vnímáme úspěchy ostatních kroužků a dětí v našem okolí.

                Závěrem článku bych ráda poděkovala všem našim mažoretkám (především nejstarší skupině Pusinky 1.), bez kterých by se pořádání akcí (Miss i soutěž) nemohlo uskutečnit. Děkuji holkám i jejich rodičům za to, že se na ně můžu bez jakýchkoliv výtek spolehnout a jsou to bezvadní parťáci. MOC DĚKUJI!

 

 

Trenérka Ivana Ondrovičová.