2011

26.10.2011 20:54

Od začátku roku 2011 jsme se zúčastnili nejen mnoha soutěží, ale i několika vystoupení, a to na plesech a společenských akcích, kde naše mažoretky ukázaly své umění, a to nejen starší děvčata, ale i naše mladší skupina mažoretek. Na vystoupeních děvčata získávají cenné zkušenosti a myslím, že si mnohdy společně užijeme i spoustu legrace.

Od letního soustředění jsme začali pozorovat, že některá děvčata z řad starších mažoretek, začínají mít zájem o pomoc při trénincích mladších děvčátek. Pomáhají nám učit je novým cvikům, hrát hry, kolektivnosti atd. Některá děvčata se také zúčastnila školení pro začínající vedoucí v Lomnici nad Popelkou. Tam se holky dozvěděly důležité informace a postupy jak pracovat s dětmi, na co dávat pozor a hlavně také jak cvičit, abychom svému tělu neublížili. Proto jsme se také rozhodli, že v září 2011 otevřeme nový kroužek přípravky, pod vedením Martiny Ondrovičové, kdy pomocnými trenérkami budou právě tyto skvělé slečny, které jeví zájem o trenérství a mají krásný vztah k dětem. Tímto také holkám děkuji za jejich pomoc a bude-li to možné, budu je i nadále podporovat v tom, co dělají. Mezi tyto slečny patří například Erika Slámová, Lucka Demčáková a Katka Semerádová, které tráví svůj volný čas i na trénincích mladších děvčat a předávají jim svoje již nasbírané zkušenosti. To je v dnešní době chvályhodné a já jim za to ještě jednou děkuji.

 

Naše mažoretky se zúčastnily soutěže v Ostravě, a to 22. května, odkud jsme přivezli hned několik medailí, umístění a titulů:

1.místo – Mistr Moravy s Slezska – Renatka Ambrožová – sólo děti

1.místo – Mistr Moravy a Slezska – Míša Čejková – sólo junior

3.místo – II.Vicemistr Moravy a Slezska – Nikča Valešová – sólo junior

2.místo – I.Vicemistryně Moravy a Slezska – Marťa Ondrovičová a Katka Semerádová – duo senior

2.místo – I.Vicemistryně Moravy a Slezska – Marťa Ondrovičová a Katka Semerádová  - twirlingové duo v ktg.senior

1.místo – Mistryně Moravy s Slezska - Míša Čejková a Nikča Valešová – duo junior

Další soutěží, kde naše mažoretky reprezentovaly obec Říčany, byla soutěž skupin v Hranicích na Moravě, kde holky v obrovské konkurenci vybojovaly postup na Mistrovství České republiky, které se bude konat v Poděbradech.  Soutež v klasické mažoretce končí na MČR – tj. oba naše týmy patří mezi nejlepší v republice – tedy jak řekl sám prezident svazu mažoretek :-). Mistrovství Evropy a světa se v tomto sportu týká pouze twirlingu.

Mladší skupina, tj. Pusinky 2. pod vedením Martiny Ondrovičové se umístily na nádherném 4.místě, přičemž měly shodu bodů s týmem, který se umístil na místě třetím. Bohužel o medailovém umístění rozhodly srážkové body, ale i tak toto umístění vnímáme velice kladně, a to nejen my trenérky, ale hlavně také holky.

Starší děvčata, tj. Pusinky 1. si ze soutěže přivezly medaile bronzové a titul II.Vicemistr Moravy a Slezska pro rok 2011... jelikož letos věkem holky poskočily do starší kategorii a bojovaly mezi juniorkami – tak si i tohoto umístění velmi vážíme :-)

O víkendu 11.-12.června jsme se zúčastnili Mistrovství ČR v disciplínách sóla a dua, která se konala v Ronově nad Doubravou a odtud jsme si přivezli tituly tři...

3.místo v ktg. duo junior vybojovaly Míša Čejková a Nikča Valešová – II.Vicemistryně ČR

3.místo patří také naší sólistce Nikči Valešové v ktg. sólo junior a dále 3.místo a bronzové medaile přivezly také Marťa a Katka, a to z disciplíny twirlingové, za což jim patří  i ode mne veliký obdiv a dík. Všechna děvčata mají titul II. Vicemistryně České republiky a já jim ještě jednou touto cestou gratuluji.

Tyto úspěchy by se ale nemohly dostavit bez podpory okolí, proto bych ráda také v tomto článku poděkovala Obci Říčany za finanční i morální podporu včetně zázemí v Kulturním domě v tomto školním roce. Podpora je pro nás velice důležitá a vážíme si jí. Z příspěvku obce jsme mohli zaplatit část kostýmů pro mladší skupinu děvčat, což pro nás bylo velkou pomocí a za tu děkujeme!

 

No a tím posledním elementem k úspěchu je, aby holkám vydržela jejich píle a vytrvalost, kdy ukazují ostatním, že umí něco pěkného a že je to baví!

 

Největší odměnou pro nás trenérky je, když  holky pláčou na soutěži radostí, všichni se objímají a na krku jim cinkají medaile :-)

 

Ještě jednou děkuji všem, kdo nás podpořili a také těm co nás podporují! Také holkám gratuluji k jejich úspěchům a to i těm, které letos medaile nevybojovaly, protože jistě do příštího roku zabojují, protože ne nadarmo se říká „Co tě nezabije to tě posílí“ :-)

 

Za mažoretky Pusinky a o. s. Glottis

 

Ivana Ondrovičová