2010

23.09.2010 13:51

 13. srpna 2010

 Jelikož si myslím, že soutěžní rok 2010 byl pro náš tým jeden z nejúspěšnějších, dovolte mi prosím, abych vám ho z pozice trenérky přiblížila.
 

V letošním roce se zúčastnily první soutěže naše mladší mažoretky – skupina Pusinky 2. Tyto pilně trénovaly pod mým dozorem, ale pod trenérskou rukou Martiny Ondrovičové. Holky byly na první soutěži v Hluku, kde obsadily nádherné 4. místo a tím postoupili na Mistrovství Moravy a Slezska do Hranic. 
Tato soutěž už byla dvoudenní a myslím si, že to pro holky byla obrovská zkušenost. Viděly jak je nutný trénink a píle k tomu, aby se dostávaly výše. Určitě se jim tajil dech, když viděly, jak starší děvčata pochodují v defilé a jak precizně cvičí na podiu při formacích. Pro tak malé děti je nepředstavitelné, jak to vlastně vypadá a holky to letos viděly a hned první rok se probojovaly až na Mistrovství Moravy, což si myslím, že je obrovský úspěch a do roku 2011 jim nezbývá jen trénovat a trénovat, aby se vyrovnaly konkurenci.

 Nyní bych ráda odbočila k našim skvělým sólistkám a duím. Letos se základní soutěž konala v Moravské Třebové, kde nás reprezentovala velká škála soutěžících, dovolte mi, abych Vám představila ty nejúspěšnější.
 

V kategorii sólo junior jsme měly hned dvě medaile, a to stříbrnou získala Nikča Valešová z Říček a zlatou medaili přivezla Míša Čejková z Domašova, postup si dále vybojovala i Kája Zelinková z místa čtvrtého. V kategorii sólo s rekvizitou nás reprezentovala v ktg. senior Martina Ondrovičová a vybojovala titul II.Vicemistr Moravy a Slezska.
 

V kategorii duo junior jsme si přivezli medaile stříbrné, a to Nikča Valešová a Míša Čejková. V kategorii duo s rekvizitou junior vybojovaly bronz Erika Slámová a Nikča Saláková.

Pro nás největším překvapením bylo umístění našeho dua v kategorii rytmické taneční duo, což je disciplína twirlingová – pro laiky (neustálé točení hůlky – veliký rozdíl od klasické mažoretky), na stříbrném místě a s postupem na Mistrovství ČR jely domů Katka Semerádová a Martina Ondrovičová.

Dalším reprezentantkám jako byly, Adélka Valešová, Johanka Cardová, Renatka Ambrožová, Lucka Slámová, Terka Semerádová, Liduška Volavá a Kája Saláková, děkuji za pěkné výkony a doufám, že budou i nadále tak šikovné a jistě si v příštím roce přivezou také medaile.

 

Na Mistrovství České republiky v Ronově nad Doubravou se našemu souboru povedlo něco, co snad ještě historie mažoretek nepamatuje  !!! Naše sóla v juniorkách obsadila celou vítěznou „bednu“! Míša Čejková – MISTR ČR, Kája Zelinková – VICEMISTR ČR a Nikča Valešová II.VICEMISTR ČR! Ale tímto nejsme zdaleka u konce….naše duo Nikča Valešová a Míša Čejková si přivezly ZLATOU medaili a titul MISTR ČR. I některým tatínkům na této soutěži ukáply slzy štěstí a to si myslím, že je už velké gesto k tomu, abychom holkám srdečně poblahopřály k překrásným úspěchům a abychom začaly skandovat OPAKOVAT  Samozřejmě jen holky ví, co za tím stojí práce a píle, kolik odříkání a bolesti vytrpěly na tréninku, kdy jsem je kárala za chybné cviky a kroky. Nedá mi to nepodotknout jeden můj oblíbený citát:
 

Každé umění je řehole – a taneční obzvláště.
Ale bez poctivé a neúnavné „hořké“ dřiny a odříkání,
nemůže přijít ten sladký pocit potlesku a světel na prknech,
která znamenají svět.

(tento citát jsem se naučila od mojí paní učitelky Kopecké z baletu, která mi vždy říkala a opakovala, že kdo nic neumí, nic nepokazí a že my tanečnice umíme něco, co ostatní ne a měly bychom na to být hrdé. Tímto bych jí ráda poslala pozdrav, pořád na ni vzpomínám.)


Teď bych se ráda dostala také ke skupině Pusinky 1.,což je naše starší skupina mažoretek. Jako i vloni, byla základní soutěž i letos v Hluku. Zde holky bojovaly s 8-mi soubory a vybojovaly nádherné 2.místo a titul Vicemistr Oblasti. 
Z této soutěže se pochodovým defilé a pódiovou skladbou kvalifikovaly na Mistrovství Moravy a Slezska do Hranic, kde holky dva dny bojovaly jako lvice a vyplatilo se – domů odjížděly se slzami v očích. Byly to ale slzy štěstí, protože na krku měly ZLATÉ medaile a titul MISTR Moravy a Slezska. 

Na ukončení této perfektní sezóny bych všem našim členkám ráda sdělila, že to čeho dosáhaly je odměna za tu dlouhou trnitou cestu, kdy jsme trénovaly a pro ně, ani pro mě to mnohdy nebylo jednoduché. Bez těchto chvil by ale nemohl přijít ten pocit (jak říká Anežka  ) mít na krku medaile 

  

Děkuji všem rodičům, prarodičům i tetičkám a strýčkům za podporu a doufejme, že i za rok se holkám bude dařit.

 VŠEM ZA OBA TÝMY DĚKUJI!


 

Ještě pár slov na závěr od Pusinek a rodičů

Na konec pár slov pro naše trenérky Ivanku a Marťu Ondrovičovou, které také zaslouží velký DÍK. Vždyť bez nich by se holky nikam nedostaly, jen díky nim mají Pusinky perfektní choreografie, krásnou hudbu, nádherné kostýmy, každoroční soustředění atd. Tolik času, co věnují obě Pusinkám, by byl málo kdo ochoten obětovat. Místo toho, aby užívaly volna po práci a škole, tak jezdí na tréninky, shánějí holkám sponzory, vystoupka a další důležité věci ohledně mažoretek a že toho není zrovna málo.... to vše dělají dobrovolně, bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Když uvážíme, že mažoretky Pusinky mají cca 40 členek ve věku malých holčiček a pořádných puberťaček....
 uf ... klobouk dolů, to není žádná hračka. Myslím si, že holky je mají rády, berou je jako kamarádky a to je hodně důležité. Naše milé trenérky si dokázaly získat jejich srdíčka, ale také respekt, není vůbec jednoduché překřičet houf štěbetajících cácorek. Každý úspěch i prohru prožívají s nimi, po soutěži je trenérky dokáží vždy nějak překvapit, ať už je to dort, nebo šampaňské, ale i pár pěkných slov, které nejednou holky rozbrečely. Ukázaly jim, že není v životě důležité ho nějak přežít, ale něco dokázat. Naučily je chovat se jako dámy a být na sebe hrdé. Za to všechno jim patří velké poděkování jak od Pusinek samotných,tak od jejich rodičů.

 

DĚKUJEME A MÁME VÁS RÁDI

 Pusinky a kolektiv rodičů