2005 - 2008

23.09.2010 13:34

 Naše malé mažoretky vznikly v listopadu roku 2005 pod vedením Ivany Ondrovičové, která vybojovala v roce 2004 titul „MISTR ČR“ v disciplíně pochodové duo. Mažoretky cvičí pod záštitou Hudebního divadla GLOTTIS, pod vedením Vojty Polanského ml. Jakmile se rozběhl tento kroužek, začali jsme společně přemýšlet, jak se budou naše mažoretky jmenovat, protože jsme je pomalu připravovali na Národní Šampionát mažoretek. Nakonec jsme se shodli na názvu MAŽORETKY PUSINKY. Bylo velmi těžké naučit děvčata, která nikdy hůlku neviděla a ani ji nedržela v ruce, s ní cvičit, ale povedlo se…. Nejdříve jsme pilně půl roku drezůrovali pochodování, které je nezbytně nutné proto, aby děvčata mohla vystupovat a účastnit se různých soutěží. 


Po půl roce, ve kterém se holky naučily základní točení s holí a pochodování, jsme začali zkoušet malé choreografie, vyhazování hůlky a složitější prvky. Je velice náročně zkoordinovat ruce a nohy, kontrolovat řady, umět choreografii a kontrolovat i ostatní, aby se navzájem při výhodech hůlky nezranili. Ale toto všechno naše holky zvládly a proto jsme je mohli přihlásit do jejich první soutěže, která se konala 5. května 2007 v Rosicích u Brna. Tuto postupovou soutěž vyhlašuje Svaz mažoretek České republiky – Asociace NBTA. Hned na první soutěži se po velkém a dlouhém očekávání dostavil úspěch, naše mažoretky dopochodovaly až na stupně vítězů a to na stříbrnou příčku. Získaly titul „I. VICEMISTR“ a tím postoupily na Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo 26. a 27. května v Mohelnici. Tato soutěž byla dvoudenní, protože se zde sešly nejlepší mažoretky z celé Moravy a Slezska. První den, tj. v sobotu, naše mažoretky absolvovaly Pochodové defilé, při kterém všem mažoretkám pršelo. A pokud nepršelo, pochodovaly mažoretky v kalužích vody. Druhý den byla soutěž Pódiových skladeb, kterých se Pusinky zúčastnili se skladbou How do you do od Heidy Janků, v tento den bylo naopak až příliš teplo a čekání na výsledky bylo zdlouhavé. Obě zmíněné disciplíny jsou v soutěži mažoretek povinné. I přes sobotní nepřízeň počasí a nedělní parný den se naše mažoretky umístili na neuvěřitelném prvním místě a tím získali titul MISTRŮ MORAVY a SLEZSKA. Prvním místem jsme se kvalifikovali do poslední možné soutěže, a to Mistrovství České republiky, které se konalo v Poděbradech. V Poděbradech Pusinky skončily na krásném 7.místě, tato soutěž byla již na tři dny, protože se zde sešla velká spousta mažoretek z celé republiky.Holky si určitě užívaly nejen soutěžní atmosféru, ale také krásnou kolonádu, kde probíhaly obě soutěže, krásné fontány, park a točenou zmrzlinu :-)

 

Všem vřele doporučuji výlet do tohoto krásného lázeňského města. Fotky ze všech tří soutěží můžete vidět v rubrice Fotogalerie.

Naše mažoretky se každoročně účastní letního soustředění v Herolticích v rekreačním areálu Baumat.Děvčátka jsou ubytovaná ve čtyřmístných chatkách. Pro cvičení máme k dispozici velkou louku, kterou plně využíváme při trénování soutěžního Pochodového defilé.

Mažoretky se již účastnily několika vystoupení, více se dočtete v rubrice „Vystoupení“. V našem působení můžete vidět zahajování plesů, společenských akcí, dětských dnů, průvody městem a další. Záleží jen na pořadatelích akcí jaké na nás mají požadavky a zda jsme schopni je splnit.  Mažoretky necvičí pouze jako tým, ale máme také sóla a dua, která se již některých soutěží účastnila, více v rubrice „Naše úspěchy“.  Touto formou bychom rádi poděkovali švadlenám Blance Kormošové a Katce Dvořákové, které nám umožnily účastnit se soutěže a to tím, že nám ušily kostýmy. Poděkování také patří vedení mažoretek  a  všem rodičům, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k chodu mažoretek a to i tím, že děvčata pravidelně vozí na tréninky. DĚKUJEME!